poniedziałek, 8 lipca 2013

Kolejne wygrane, czyli mecze z USA.



Kolejne wygrane! Tym razem pokonaliśmy USA odpowiednio 3-2 i 3-1.Obydwa mecze były bardzo zacięte, lecz ważne, że zakończone sukcesem Polaków.Gdy poznaliśmy wyjściowe szóstki w składzie Amerykanów zdziwiła mnie jedna zmiana.Zamiast Troy'a, który w poprzednich meczach regularnie grał na ataku, zobaczyliśmy Carsona Clarka.Już w pierwszym secie było jasne, że decyzja trenera Johna Sperawa nie była przypadkowa.Ten 24-latek świetnie radził sobie z naszym blokiem, co mnie bardzo zaskoczyło.Wracając do pierwszego meczu, muszę powiedzieć, że Polacy świetnie wymyślili kierowanie zagrywek na Andersona.Było jasne, że to on jest najgroźniejszą bronią Amerykanów.Jednak jego rolę świetnie przejął właśnie Clark.Bardzo słabo grał przyjmujący Asseco Resovi Paul Lotman, który z powodu swojej nieskuteczności został już po pierwszym secie zmieniony przez Antonio Ciarellego.Amerykanie zadziwili także bardzo skutecznym blokiem,którym dowodzili Holt i Lee.Dobrze,wystarczy o Amerykanach teraz trochę o Polakach.Jeśli chodzi o atak,to było całkiem dobrze.Kuba Jarosz radził sobie z Amerykańskim blokiem.Nawet jeśli miał nie dokładną wystawę był w stanie poradzić sobie.Bartek Kurek również prezentował się dobrze,kończył wiele akcji,przyczynił się bardzo mocno do obu zwycięstw.Michał Winiarski również grał na swoim poziomie.Jedyne co może martwić to blok,który znowu funkcjonował bardzo rzadko.To samo z krótkimi pojawiały się może dwa razy w secie.Ogólnie jednak możemy być zadowoleni z tego co zrobiła nasza reprezentacja w tym dwumeczu.Z takim nastawieniem pojedźmy do Bułgarii.

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

9 komentarzy:

Ela pisze...

Wygrywają i oby tak dalej. W Bułgarii będzie ciężko bo będą walczyć również z kibicami. Może w sezonie turystycznym w Warnie będą też nasi....

Ela pisze...

Wierzę że w Bułgarii nasi siatkarze zagrają na maksa

Ela pisze...

Ciekawe jaki skład wystawi trener na Bułagrię ?

Ela pisze...

Z Bułgarami wygrają gładko, wystarczy ich tylko postraszyć zmienna zagrywką

Anonimowy pisze...

Podoba mi się gra Andersona a z Polaków Jarosza. Liczę na kolejne sukcesy w meczach z Bułgarią.

Anonimowy pisze...

Końcówka drugiego meczu była bardzo emocjonująca.Myślałam że będzie tie-break.

Ela pisze...

Jak Bartek odkręci Kurek to będzie się działo......

Anonimowy pisze...

Z USA graliśmy świetnie.Szkoda że z Bułgarią nie wyszło ;)

Anonimowy pisze...

Bardzo dobrze grali :)