piątek, 19 lipca 2013

Niestety nie udało się :(

Niestety Polskiej reprezentacji nie udało się awansować do turnieju finałowego w Mar del Plata.Po podwójnej przegranej z Bułgarią,jedyne co nam zostało to ponure nastroje.Czas na podsumowanie tegorocznej ligi światowej w wykonaniu Polaków.Po nieudanych meczach z Brazylią wciąż mieliśmy nadzieję,w końcu to wielka drużyna.Po przegranym dwumeczu z Francją na poważnie zaczęliśmy się martwić stanem naszej drużyny.Niedługo potem nasza reprezentacja wygrała mecze z Argentyną i trochę uspokoiła,zaniepokojonych kibiców.Wygraliśmy dwa mecze z USA,może nie w najlepszy stylu,ale liczą się punkty.Gdy dowiedzieliśmy się, że mamy szanse przejść do Final Six Ligi Światowej nasze serca znów zabiły mocniej.Wystarczyło "tylko" pokonać Bułgarię.Niestety nasza reprezentacja przegrała już pierwszy mecz z Bułgarami 3:0 i pogrzebała swoje szanse na awans.W drugim meczu również przegraliśmy,tym razem 2:3.Po tej edycji Ligi Światowej została tylko gorycz porażki.

piątek, 12 lipca 2013

Czego możemy spodziewać się po Bułgarach?

Czego możemy spodziewać się po Bułgarach? To pytanie zadaje sobie teraz większość kibiców siatkówki w naszym kraju.Zacznijmy więc od porównania wszystkich pozycji.

Atak: W ataku prawdopodobnie zmierzą się Cwetan Sokołow oraz Jakub Jarosz.Na pewno doświadczenie i ogranie w  wielkich klubach jest po stronie Bułgara.W końcu Sokołow grał w takich klubach jak Bre Banca Lanutti Cuneo czy Trentino Volley.Choć Jarosz jest o 10 cm niższy,to dzięki swojej skoczności zasięg w ataku mają podobny.Ostatnio Sokołow nie jest w najwyższej formie więc rywalizacje Sokołow-Jarosz oceniam na remis.

Środek:Tutaj mamy pojedynek pary Możdżonek-Nowakowski , Josifow-Gocev. Z pewnością gdybym nie oglądał naszych wcześniejszych meczów w Lidze Światowej postawił bym na polską parę środkowych, jednak po tym co pokazywał polski blok w meczach z Argentyną czy z USA nie możemy mieć pewności, że nasi środkowi nagle złapią formę.Za to Josifow i Gocev wydają się być solidną dwójką środkowych.Jednak w meczu z Brazylią udowodnili,że posiadają też wady.Josifowa łatwo wytrącić z równowagi, a Gocev lubi pudłować z przesuniętych krótkich.Uważam jednak, że  Możdżonek i Nowakowski są bardziej doświadczeni i to oni wygrają starcie na siatce.

Rozegranie:Tutaj konfrontować będą się Georgi Bratoev z Łukaszem Żygadło.Na pewno za polakiem przemawia doświadczenie i sukcesy reprezentacyjne.Zawodnicy są podobnego wzrostu,mają podobny zasięg w bloku,lecz Bratoev ma mocniejszą zagrywkę.Trzeba jednak wspomnieć, że Łukasz grał w takich klubach jak Itas Diatec Trentino czy Fakieł Nowy Urnejgoj,a w następnym sezonie będzie grał w Zenicie Kazań,dlatego uważam, że w tej rywalizacji wygrywa Rozgrywający Reprezentacji Polski.

Przyjęcie: Na przyjęciu dojdzie do rywalizacji między Michałem Winiarskim i Bartkiem Kurkiem a Todorem Skriomowem i Todorem Aleksiewem.Co do Bartka Kurka i Todora Aleksiewa,to choć Bułgar jest świetnym siatkarzem,wiemy,że Bartek jest jeszcze lepszym.Co do drugiej pary mamy większe wątpliwości Todor Skrimow gra w tym roku na prawdę świetnie.Za to Winiarski przeżywa wyraźny spadek formy.Myślę, że rozsądnym wynikiem będzie remis.

Podsumowując: Z naszego porównania wychodzi, że to Polacy wygrają z Bułgarami i miejmy nadzieję, że tak się stanie.Jak napisał w komentarzu jeden z czytelników cytuję "Z Bułgarami wygrają gładko, wystarczy ich tylko postraszyć zmienna zagrywką " i ja się z tym całkowicie zgadzam.

poniedziałek, 8 lipca 2013

Kolejne wygrane, czyli mecze z USA.



Kolejne wygrane! Tym razem pokonaliśmy USA odpowiednio 3-2 i 3-1.Obydwa mecze były bardzo zacięte, lecz ważne, że zakończone sukcesem Polaków.Gdy poznaliśmy wyjściowe szóstki w składzie Amerykanów zdziwiła mnie jedna zmiana.Zamiast Troy'a, który w poprzednich meczach regularnie grał na ataku, zobaczyliśmy Carsona Clarka.Już w pierwszym secie było jasne, że decyzja trenera Johna Sperawa nie była przypadkowa.Ten 24-latek świetnie radził sobie z naszym blokiem, co mnie bardzo zaskoczyło.Wracając do pierwszego meczu, muszę powiedzieć, że Polacy świetnie wymyślili kierowanie zagrywek na Andersona.Było jasne, że to on jest najgroźniejszą bronią Amerykanów.Jednak jego rolę świetnie przejął właśnie Clark.Bardzo słabo grał przyjmujący Asseco Resovi Paul Lotman, który z powodu swojej nieskuteczności został już po pierwszym secie zmieniony przez Antonio Ciarellego.Amerykanie zadziwili także bardzo skutecznym blokiem,którym dowodzili Holt i Lee.Dobrze,wystarczy o Amerykanach teraz trochę o Polakach.Jeśli chodzi o atak,to było całkiem dobrze.Kuba Jarosz radził sobie z Amerykańskim blokiem.Nawet jeśli miał nie dokładną wystawę był w stanie poradzić sobie.Bartek Kurek również prezentował się dobrze,kończył wiele akcji,przyczynił się bardzo mocno do obu zwycięstw.Michał Winiarski również grał na swoim poziomie.Jedyne co może martwić to blok,który znowu funkcjonował bardzo rzadko.To samo z krótkimi pojawiały się może dwa razy w secie.Ogólnie jednak możemy być zadowoleni z tego co zrobiła nasza reprezentacja w tym dwumeczu.Z takim nastawieniem pojedźmy do Bułgarii.

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polska - USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski - Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.
USA: Kyle Caldwell, Paul Lotman, Matthew Anderson, David Lee, Carson Clark, Maxwell Holt - Erik Shoji (libero) oraz Antonio Ciarelli, Kawika Shoji.
Sędziowali: Vasileios Raptis (Grecja), Shin Muranaka (Japonia).
Widzów: 11 tysięcy.


Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-liga-swiatowa-polska-usa-3-2,nId,992197?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

niedziela, 7 lipca 2013

Pierwsze wygrane w Lidze Światowej,czyli dwumecz z Argentyną.

Polski blok był w meczu z Argentyną bezradny.

Udało się!Pokonaliśmy Argentynę w obu meczach i dzięki temu mamy 8 punktów w lidze światowej.Choć obydwa mecze wygraliśmy nasz zespół,jak powiedział Marcin Możdżonek gra "falami".Chwilami ręcę same składały się do oklasków,jednak chwilę potem nasz zespół gubił rytm.Porażała nieskuteczność bloku,który w poprzednich latach ratował nas z wielu opresji. Na pewno jednym z najważniejszych zawodników naszej reprezentacji w tym dwumeczu był Bartek Kurek.Nie grał we wszystkich setach jednak gdy złapał swój rytm kończył wiele bardzo ważnych akcji.Kolejnym pozytywem był Jakub Jarosz.Prezentował się dużo lepiej niż Zbyszek Bartman.Gdy wszedł na boisko i skończył kilka akcji na podwójnym,a czasem i na potrójnym bloku od razu poczuł się pewniej.Jednak nie można pisać o samych pozytywach.Na pewno na minus możemy zaliczyć nasz blok, który w pewnych momentach bardziej przeszkadzał niż pomagał.Przyjęcie też było bardzo kiepskie.Argentyńczycy serwowali cały czas w Ignaczaka,który przez zmęczenie coraz gorzej przyjmował. Argentyńczycy nie atakowali mocno, za to bardzo precyzyjnie.Obijali nasz blok i to był ich najskuteczniejszy sposób na zdobywanie punktów.Królował w tym Romanutti. Jednak wygraliśmy ten dwumecz  i teraz może być tylko lepiej.

sobota, 8 czerwca 2013

Polska - Brazylia, czyli pierwsze potyczki biało czerwonych.

Polska - Brazylia 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 15:25)







Niestety, w pierwszym meczu polaków w tegorocznej Lidze Światowej nasza reprezentacja na warszawskim Torwarze uległa Brazylii 1:3.Wszyscy kibice polskiej drużyny po cichu liczyli na wygraną naszych siatkarzy, bo wiedzieliśmy, że Canarinhos wystąpią bez swoich dwóch największych gwiazd Giby i Murilo.Po stronie Brazylii zdecydowanie wyróżniał się Bruno Rezende.Świetnie rozgrywał, dzięki czemu brazylijscy skrzydłowi byli praktycznie nie do zatrzymania.Często było widać, że polacy nie mieli pomysłu na grę, grali "schematami", co bez większych problemów rozszyfrowali Brazylijczycy.W pierwszym secie Polacy walczyli, jednak popełnili za dużo błędów.W drugim secie Andrea Anastasi kombinował ze zmianami, ale na nie wiele to się zdało.Canarinhos wygrali 19:25.W trzecim secie Polacy grali naprawdę dobrze i chociaż w końcówce były nerwy, to dwa razy złapaliśmy "Kanarków" na bloku, dzięki czemu wygraliśmy tę partię.W czwartej odsłonie podopieczni Bernardo Rezende nie pozostawili złudzeń i zmietli Polaków z parkietu, wygrywając seta do 15.
Na koniec.Miejmy nadzieję, że w Niedziele Polacy zaprezentują się lepiej.


Składy w jakich wystąpiły drużyny: 

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Łukasz Żygdało, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Winiarski.

Brazylia: Bruno Rezende, Eder Carbonera, Leandro Vissotto, Ricardo Lucarelli, Lucas Saatkamp, Dante Amaral i Mario Pedreira (libero) oraz Felipe Fonteles, Wallace de Souza, William Arjona.


Wywiady po meczu:

Marcin Możdżonek (kapitan polskiej reprezentacji): "Gratulacje dla Brazylijczyków za to, że potrafili wygrać grę nerwów i zdołali szybciej znaleźć sposób, żeby nie popełniać błędów. Teraz mamy sporo rzeczy do przemyślenia. Mieliśmy momenty dobrej gry, nawet szanse na wygraną, ale nie wykorzystaliśmy tego. Jeśli jednak będziemy kontynuować pracę pod okiem trenera Andrei Anastasiego i będziemy grać zgodnie z jego planem, jestem pełen optymizmu".
Bruno Rezende (kapitan brazylijskiej reprezentacji): "To prawdziwy honor grać w takiej atmosferze, jaką tworzą polscy kibice. Jestem szczęśliwy, że udało się wygrać. Ostatnio bardzo ciężko trenowaliśmy. Dla naszych młodych zawodników wygrana z tak silnym zespołem jak Polska to wielka rzecz. Teraz musimy skupić się na niedzielnym pojedynku w Łodzi. Musimy przeanalizować błędy, jakie popełniliśmy. Mam nadzieję, że znowu zagramy lepiej od rywali".
Andrea Anastasi (trener Polaków): "Brazylijczycy zagrali lepiej od nas, a my musimy popracować nad poprawą naszego systemu gry. Nie pokazaliśmy takiej postawy, jak w ostatnim sezonie, gdy wygrywaliśmy Ligę Światową. Czeka nas jeszcze sporo pracy".
Bernardo Rezende (trener Brazylijczyków): "Od początku tego sezonu próbuję wpoić wszystkim zawodnikom nasz system gry. Jesteśmy po bardzo wyczerpującym sezonie ligowym. Polska zrobiła w piątek więcej błędów niż zwykle. Wszystkie zespoły potrzebują więcej czasu, by zbudować na nowo formę. Naszym celem jest awans do finału turniejowego".

 Polska - Brazylia 2:3 (26:28, 22:25, 25:23, 25:20, 10:15)

Po niesłychanie emocjonującym meczu Polska przegrała po raz drugi z Brazylią 2:3 (26:28, 22:25, 25:23, 25:20, 10:15). W pierwszym secie Polacy przeważali nad Brazylijczykami, jednak przegrali z "Kanarkami" wojnę nerwów 26:28.Drugi set dość spokojnie wygrali Brazylijczycy 22:25.Jednak w trzecim secie Polacy zdołali się przełamać i doprowadzić do stanu 2:1. Czwarty set był poezją do oczu kibiców Polskiej reprezentacji, ekipa Andrei Anastasiego wygrała 25:20 Niestety tie-breaka pewnie wygrali 10:15 wygrali "Canarinhos" i tym samym ostudzili zapały kibicom, którzy liczyli na 2 punkty.MVP spotkania został Bruno Rezende.


Składy w jakich wystąpiły drużyny: 

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Łukasz Żygdało, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Winiarski.

Brazylia: Bruno Rezende, Eder Carbonera, Leandro Vissotto, Ricardo Lucarelli, Lucas Saatkamp, Dante Amaral i Mario Pedreira (libero) oraz Felipe Fonteles, Wallace de Souza, William Arjona.

 - Teraz potrzebny jest nam każdy mecz. Brakuje zgrania i rytmu meczowego. Potrzeba czasu. Potrenujemy tydzień w Spale i na pewno będzie lepiej - powiedział po spotkaniu Zbigniew Bartman.
 
 

Kolejne Transfery

Dla moich czytelników przygotowałem kolejną porcję transferów z naszej rodzimej Plusligi i nie tylko.

Michał Bąkiewicz
Michał Bąkiewicz (PGE Skra Bełchatów - ?)

Dlaczego Michał zdecydował się opuścić Bełchatów tak późno?! Szkoda, wielka szkoda.Taki wielki talent się zmarnował.W Bełchatowie zdobył wiele tytułów, ale bardzo rzadko grał."Bąku" spędził w Bełchatowie sześć lat.W Skrze był zmiennikiem, jednak jeśli wchodził w ważnych meczach - nigdy nie zawodził.Kolejni trenerzy podkreślali jego ważną role w zespole, jednak na meczach kibice Skry widzieli go najczęściej w kwadracie dla rezerwowych.Według mnie, Cupkovic powinien odejść, a Bąkiewicz powinien zostać, jednak to już decyzja właścicieli Skry.Jednak Michał negocjuje już kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn.Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.




Peter Veres


 Peter Veres (Dynamo Moskwa - Asseco Resovia Rzeszów)


Kolejna bomba transferowa.Po Conte do Plusligi przywędruję węgierski przyjmujący Peter Veres! Veres grał wcześniej w Uralu Ufa, a w ostatnim sezonie reprezentował Dynamo Moskwa.Większość ostatniego sezonu Peter spędził lecząc kontuzje.Swoje prawdziwe możliwości mógł pokazać dopiero w play-offach Superligi.Miejmy nadzieje, że będzie mocnym punktem drużyny mistrzów polski.Ten 34-letni przyjmujący ma w swoim dorobku mistrzostwo Hiszpanii i Rosji.Miejmy nadzieję, że sprawdzi się również w Polsce.


sobota, 25 maja 2013

Pierwsze koty za płoty, czyli mecze w Twardogórze i Miliczu.

Mecz w Miliczu.

Polska - Serbia 3:1 (29:27,25:21,22:25,25:19)

Polska: Nowakowski, Kurek, Batman, Wiśniewski, Kubiak, Żygadło, Zatorski (L) oraz Konarski, Możdżonek


Serbia: Kovačević U., Petković, Brđović, Podraščanin, Lisiniac, Petrić, Vujić (L) oraz Ivović, Rašić, Starović




Zważając na to, że to dopiero początek sezonu reprezentacyjnego to podopieczni Andrei Anastasiego spisali się całkiem nieźle.Oczywiście szkoda tego "ukradzionego" trzeciego seta, ale mogło być gorzej.Bardzo spodobało mi się to, że trener postawił na ultra ofensywne ustawienie w przyjęciu Kurek-Kubiak. Obawiałem się, że przez to w przyjęciu będzie katastrofa, ale nie było wcale tak źle.Tylko środek, który zawsze był naszym największym atutem, nie funkcjonował tak jak trzeba.Zarówno Magneto jak i Nowakowski nie byli w swoim optymalnej formie.Dobrze, że mamy w składzie takich graczy jak Kosok czy Wrona, którzy mogą z powodzeniem zastąpić wyżej wymienioną dwójkę.Jest jeszcze Wiśniewski, ale on do mnie kompletnie nie przemawia.Świetnie zagrały skrzydła, ale za to na środku mieliśmy problemy.Piłki były zagrywane na przemian za późno/za wcześnie.Gołym okiem widać było, że Łukasz dużo lepiej dogadywał się ze skrzydłowymi niż ze środkowymi.Z pewnością współprace środkowych z rozgrywającymi trzeba poprawić.Zibi w ataku prezentował się świetnie.Kubiak chwilami bardzo dobrze, ale musi dopracować jeszcze kilka elementów.Kurek zdobył bodajże 27 punktów, a to mówi samo za siebie.Do tego niemiłosiernie obijał Serbów zagrywką.Zatorski również zagrał dobrze.Ogólnie zagraliśmy nieźle, kilka elementów trzeba dopracować, ale po tym meczu możemy odważnie patrzeć w przyszłość.


Mecz w Twardogórze.

Polska - Serbia 1:3 (25:18, 20:25, 32:30, 25:17)

Polska: Winiarski, Włodarczyk, Wrona, Bartman, Wiśniewski, Drzyzga, Ignaczak (L) oraz Konarski


Serbia: Kovačević N., Ivović, Jovović, Petković, Podraščanin, Lisiniac, Rosić (L) oraz Starović



Niestety po zwycięstwie w Miliczu nastąpiła porażka w Twardogórze.Można by rzec, trudna przeprawa w Twardogórze.Na boisku zabrakło Bartosza Kurka, Marcina Możdżonka i Łukasza Żygadły.W zamian za to w kadrze zadebiutowali Andrzej Wrona i Wojciech Włodarczyk.Przechodząc do oceny meczu, widać było, że naszym zawodnikom grało dużo luźniej i lepiej grało się w pierwszym meczu gdzie rozgrywał Żygadło.Drzyzga rozgrywał wolniej, mnie dynamicznie.Ale zawodziło też nasze przyjęcie.Czasami Drzyzga po prostu nie miał z czego grać.W swoim debiucie dobrze zaprezentował się Wojciech Włodarczyk.Skończył kilka ważnych ataków.Poniżej pewnego poziomu nie schodzi również Winiarski, ale w Twardogórze wybitnego meczu nie zagrał.Atakiem graliśmy przeciętnie.Zbyszek zbyt często próbował rozwiązań siłowych, a Konarskiego zniechęcał do gry Serbski blok.Krzysztof Ignaczak grał słabo, słabiej od Zatorskiego w poprzednim meczu.Choć mecz przegraliśmy to możemy odważnie patrzeć w przyszłość.W końcu to tylko mecz towarzyski!
 

Transfery Kurka i Żygadły.

W czasie tego okienka transferowego wielu polaków grających w zagranicznych ligach opuści swoje kluby.Postaram się przybliżyć kierunki transferowe tych zawodników.


Bartosz Kurek (Dynamo Moskwa - Lube Banca Macherata)



Czas gry Kurka w Dynamie Moskwa był najgorszym okresem w jego karierze.24-letni reprezentant Polski od nowego sezonu będzie bronił barw Lube Banca Macherata.Uważam, że przenosiny do Włoch to dobry pomysł na dalszy rozwój kariery Bartka.Napewno Macheracie przyda się dobry przyjmujący.Kurek ma wiele atutów min : piekielnie mocną zagrywkę, mocny atak i bardzo dobrze ustawia się do bloku.Zobaczymy co zrobi Bartek dla Lube Banca w przyszłym roku.Jedno jest pewne.Na skrzydle będzie miał dużą konkurencje.Zawodnicy tacy jak Zaytsev, Parodi czy Savani to przecież topowi przyjmujący w Europie.




Łukasz Żygadło (Fakiel Nowy Urengoj - Zenit Kazań)



Dla Łukasza przenosiny do Zenitu to ukoronowanie dobrego sezonu  w Fakiele.Trafia do nie byle drużyny.Zenit Kazań nie schodzi z podium Ligi Mistrzów już od trzech lat.W Kazaniu na pozycji pierwszego rozgrywającego zastąpi 37-letniego Valerio Vermilio.Włoch jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, jednak ma już swoje lata.Reprezentant Polski też nie należy do najmłodszych zawodników lecz jest zdecydowanie lepiej przygotowany kondycyjnie.Zenit to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Rosji.W przyszłym sezonie będzie występował ramię w ramię z takimi gwiazdami jak Alexander Volkov czy Maksim Michajłow.

niedziela, 19 maja 2013

Oczekiwania kibiców na sezon reprezentacyjny.



Po zakończeniu sezonu klubowego wszyscy kibice siatkówki w Polsce czekają na sezon reprezentacyjny a przede wszystkim na Mistrzostwa Europy, które organizujemy wraz z Danią.To właśnie przez ME sezon 2013/2014 jest tak ważny dla naszych siatkarzy.Z pewnością wszyscy liczą na sukces.Ale zanim rozpoczną się ME czeka nas Liga Światowa.Do tej Ligi Światowej trzeba się należycie przygotować.Właśnie temu ma służyć dwumecz z Serbią, który reprezentacja rozegra odpowiednio 24 maja o godz. 17.00  i  25 maja o godz.17.00. Zatem przyjrzyjmy się głębiej składowi, który powołał Andrea Anastasi.

Środkowi:
Piotr Hain (Indykpol AZS Olsztyn)
Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
Grzegorz Kosok (Asseco Resovia Rzeszów)
Marcin Możdżonek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz)
Maciej Zajder (AZS Politechnika Warszawska)

Na tej pozycji mamy kłopot bogactwa.Oprócz Możdżonka, Nowakowskiego i Kosoka, którzy już w zeszłym roku byli pierwszoplanowymi postaciami w Reprezentacji Polski dochodzi Łukasz Wiśniewski i Andrzej Wrona.Obydwaj pokazali się ze świetnej strony w sezonie ligowym miejmy nadzieje, że podobnie będzie w reprezentacyjnym.Oprócz nich mamy 3 młodych wilków : Karola Kłosa, Macieja Zajdera i Piotra Haina.

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga (AZS Politechnika Warszawska)
Marcin Janusz (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk)
Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów)
Łukasz Żygadło (Fakieł Nowy Urengoj)

Wśród rozgrywających dziwi brak Zagumnego, ale zapewne pierwszym rozgrywającym będzie Łukasz Żygadło, który po tym sezonie przenosi się z Fakieła do Zenitu Kazań.Ten transfer to ukoronowanie ciężkiej pracy Łukasza.Uważam, że jego zmiennikiem będzie Drzyzga lub Woicki.Wolałbym młodego Drzyzgę, ale ostateczna decyzja należy do trenera.

Atakujący:
Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów)
Grzegorz Bociek (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Jakub Jarosz (Andreoli Latina)
Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz)
Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS Olsztyn)
Maciej Muzaj (PGE Skra Bełchatów)

Na zeszłorocznej Lidze Światowej jak i na Igrzyskach Olimpijskich Zbigniew Bartman był podstawowym atakującym a Jakub Jarosz jego zmiennikiem.Jeśli chodzi o "Zibiego"  to przez cały sezon nękały go kontuzję.Swoją wysoką, optymalną formę złapał dopiero pod koniec play-offów.A Jaroszowi sezon w Andreoli Latina wyszedł bardzo przeciętnie.Naszczęście w naszej rodzimej PlusLidze pojawił się wielki talent, a nazywa się Dawid Konarski.W dużym stopniu doprowadził Delecte do pierwszego miejsca po fazie zasadniczej PlusLigi i Anastasi powinien dać mu sprawdzić się w reprezentacji.

Przyjmujący:
Wojciech Ferens (Indykpol AZS Olsztyn)
Miłosz Hebda (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel)
Bartosz Kurek (Dynamo Moskwa)
Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Krzysztof Wierzbowski (AZS Politechnika Warszawska)
Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów)
Wojciech Włodarczyk (Aich/Dob Posojilnica)
Wojciech Żaliński (Lotos Trefl Gdańsk)

Uważam, że mamy pięciu przyjmujących, z których usług będzie korzystał Andrea Anastasi.Będą to : Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak i Wojciech Włodarczyk.Każdy z tej piątki jest gotowy do gry na najwyższym światowym poziomie.Ciekawi mnie tylko jaką parę przyjmujących wybierze selekcjoner.

Libero:
Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)
Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel)
Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów)
Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Tutaj nie mamy problemu.Numerem jeden jest Krzysztof Ignaczak.


Podsumowując mamy bardzo dobry i wyrównany skład.Mam nadzieje, że ten sezon będzie jednym z lepszych w naszej historii.

środa, 15 maja 2013

Podsumowanie transferów Plusligi.

 

Asseco Resovia Rzeszów :


Przychodzą : Fabian Drzyzga (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Nikołaj Penczew (Effector Kielce)
Odchodzą : Zbigniew Bartman, Maciej Dobrowolski (Indykpol AZS Olsztyn) , Nikola Kovacevic

Resovia w tym okienku transferowym postanowiła się wzmocnić.Zamiast Kovacevica, któremu sezon 2012/2013 nie wyszedł zupełnie ściągnęli do Rzeszowa młodego i perspektywicznego Pencheva.Maciej Dobrowolski powędrował do Indykpolu, a zamiast niego drugim rozgrywającym będzie Fabian Drzyzga.Wielu fanów Rzeszowskiej drużyny ubolewa nad stratą Zbigniewa Bartmana, który posiada propozycję z Turcji i  Rosji i to prawdopodobnie do jednego z tych krajów wyjedzie.Jednak na jego miejsce do Rzeszowskiej drużyny dołączy Dawid Konarski, który okazał się prawdziwą rewelacją sezonu 2012/2013.

 

PGE Skra Bełchatów :


Przychodzą : Miguel Angel Falasca (trener), Stephane Antiga (Delecta Bydgoszcz), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Nicolas Uriarte (Buenos Aires Unidos), Facundo Conte (Dynamo Krasnodar), Wojciech Włodarczyk (SK Posojilnica AICH/DOB)
Odchodzą : Jacek Nawrocki (trener), Maciej Bartodziejski (II trener), Wytze Kooistra, Dante Boninfante, Michał Winiarski (Fakel Novy Urengoy), Aleksandar Atanasijević (Sir Safety Perugia)

Skra po nie udanym sezonie postanowiła kupić kilku wartościowych zawodników.Na pierwszy rzut oka zobaczymy zmianę trenera Skry.Trenerem Żółto-Czarnych zostanie ich były zawodnik - Miguel Angel Falasca.Do tego Skra dokupiła Antige i Wronę z Delecty, Wojciecha Włodarczyka i dwóch Argentyńczyków Facundo Conte i Nicolasa Uriate.Nie obyło się jednak bez strat. Oprócz Dante Bonifante i Wytze Kooistrze, z którymi nie przedłużono kontraktu Skra straciła Atanasijevica i Winiarskiego.Obydwaj dawali w tym sezonie Skrze naprawdę dużo, więc kibiców smuci ich strata.

 


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle :


Przychodzą : Sebastian Świderski (trener), Oskar Kaczmarczyk (II trener), Wojciech Ferens (AZS Olsztyn), Dick Kooy (Lube Banca Macerata)
Odchodzą  : Felipe Fonteles (Fenerbahce Stambuł), Daniel Castellani (Fenerbahce Stambuł),

Po tym sezonie Zaksa straci swojego najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu Felipe Fontelesa oraz trenera Daniela Castellaniego.Obydwaj wybrali  Fenerbahce Stambuł jako swojego nowego pracodawce.Od początku  sezonu 2013/2014  I trenerem Zaksy będzie Sebastian Świderski.Zaksa wzmacnia swoje skrzydła kupując Wojciecha Ferensa i Dicka Kooya.Szczególnie transfer tego drugiego zwrócił moją uwagę.Dick Kooy do tej pory występował w Macheracie, jednak tam jest aż trzech świetnych skrzydłowych : Zaytsev, Savani, Parodi a po tym sezonie do Macheraty dojdzie jeszcze nasz zawodnik Bartosz Kurek.Było oczywiste, że pięciu doskonałych przyjmujących to za dużo.Tylko nie wiadomo było, który pójdzie do odstrzału.Padło na Kooya.Według mnie to dobrze, bo on znacząco poprawi atrakcyjnośc naszej ligi.

Jastrzębski Węgiel :


Przychodzą : Alen Pajenk (Lube Banca Macerata)
Odchodzą : Russell Holmes (Sehir Belediyesi Istanbul)


Delecta Bydgoszcz :


Przychodzą : Miłosz Zniszczoł (Effector Kielce )
Odchodzą : Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Stephane Antiga (PGE Skra Bełchatów), Michał Masny


AZS Politechnika Warszawska :


Odchodzą : Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)


Lotos Trefl Gdańsk :


Odchodzą: Dariusz Luks (PTPS Piła), Patryk Szczurek


Effector Kielce :


Odchodzą : Miłosz Zniszczoł (Delecta Bydgoszcz), Nikołaj Penczew (Asseco Resovia Rzeszów)

Indykpol AZS Olsztyn :


Przychodzą : Maciej Dobrowolski (Asseco Resovia Rzeszów), Krzysztof Stelmach (trener)
Odchodzą : Radosław Panas (trener),