niedziela, 19 maja 2013

Oczekiwania kibiców na sezon reprezentacyjny.



Po zakończeniu sezonu klubowego wszyscy kibice siatkówki w Polsce czekają na sezon reprezentacyjny a przede wszystkim na Mistrzostwa Europy, które organizujemy wraz z Danią.To właśnie przez ME sezon 2013/2014 jest tak ważny dla naszych siatkarzy.Z pewnością wszyscy liczą na sukces.Ale zanim rozpoczną się ME czeka nas Liga Światowa.Do tej Ligi Światowej trzeba się należycie przygotować.Właśnie temu ma służyć dwumecz z Serbią, który reprezentacja rozegra odpowiednio 24 maja o godz. 17.00  i  25 maja o godz.17.00. Zatem przyjrzyjmy się głębiej składowi, który powołał Andrea Anastasi.

Środkowi:
Piotr Hain (Indykpol AZS Olsztyn)
Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
Grzegorz Kosok (Asseco Resovia Rzeszów)
Marcin Możdżonek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz)
Maciej Zajder (AZS Politechnika Warszawska)

Na tej pozycji mamy kłopot bogactwa.Oprócz Możdżonka, Nowakowskiego i Kosoka, którzy już w zeszłym roku byli pierwszoplanowymi postaciami w Reprezentacji Polski dochodzi Łukasz Wiśniewski i Andrzej Wrona.Obydwaj pokazali się ze świetnej strony w sezonie ligowym miejmy nadzieje, że podobnie będzie w reprezentacyjnym.Oprócz nich mamy 3 młodych wilków : Karola Kłosa, Macieja Zajdera i Piotra Haina.

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga (AZS Politechnika Warszawska)
Marcin Janusz (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk)
Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów)
Łukasz Żygadło (Fakieł Nowy Urengoj)

Wśród rozgrywających dziwi brak Zagumnego, ale zapewne pierwszym rozgrywającym będzie Łukasz Żygadło, który po tym sezonie przenosi się z Fakieła do Zenitu Kazań.Ten transfer to ukoronowanie ciężkiej pracy Łukasza.Uważam, że jego zmiennikiem będzie Drzyzga lub Woicki.Wolałbym młodego Drzyzgę, ale ostateczna decyzja należy do trenera.

Atakujący:
Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów)
Grzegorz Bociek (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Jakub Jarosz (Andreoli Latina)
Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz)
Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS Olsztyn)
Maciej Muzaj (PGE Skra Bełchatów)

Na zeszłorocznej Lidze Światowej jak i na Igrzyskach Olimpijskich Zbigniew Bartman był podstawowym atakującym a Jakub Jarosz jego zmiennikiem.Jeśli chodzi o "Zibiego"  to przez cały sezon nękały go kontuzję.Swoją wysoką, optymalną formę złapał dopiero pod koniec play-offów.A Jaroszowi sezon w Andreoli Latina wyszedł bardzo przeciętnie.Naszczęście w naszej rodzimej PlusLidze pojawił się wielki talent, a nazywa się Dawid Konarski.W dużym stopniu doprowadził Delecte do pierwszego miejsca po fazie zasadniczej PlusLigi i Anastasi powinien dać mu sprawdzić się w reprezentacji.

Przyjmujący:
Wojciech Ferens (Indykpol AZS Olsztyn)
Miłosz Hebda (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel)
Bartosz Kurek (Dynamo Moskwa)
Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Krzysztof Wierzbowski (AZS Politechnika Warszawska)
Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów)
Wojciech Włodarczyk (Aich/Dob Posojilnica)
Wojciech Żaliński (Lotos Trefl Gdańsk)

Uważam, że mamy pięciu przyjmujących, z których usług będzie korzystał Andrea Anastasi.Będą to : Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak i Wojciech Włodarczyk.Każdy z tej piątki jest gotowy do gry na najwyższym światowym poziomie.Ciekawi mnie tylko jaką parę przyjmujących wybierze selekcjoner.

Libero:
Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)
Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel)
Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów)
Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Tutaj nie mamy problemu.Numerem jeden jest Krzysztof Ignaczak.


Podsumowując mamy bardzo dobry i wyrównany skład.Mam nadzieje, że ten sezon będzie jednym z lepszych w naszej historii.

Brak komentarzy: