Czego możemy spodziewać się po Bułgarach? To pytanie zadaje sobie teraz większość kibiców siatkówki w naszym kraju.Zacznijmy więc od porównania wszystkich pozycji.
Atak: W ataku prawdopodobnie zmierzą się Cwetan Sokołow oraz Jakub Jarosz.Na pewno doświadczenie i ogranie w wielkich klubach jest po stronie Bułgara.W końcu Sokołow grał w takich klubach jak Bre Banca Lanutti Cuneo czy Trentino Volley.Choć Jarosz jest o 10 cm niższy,to dzięki swojej skoczności zasięg w ataku mają podobny.Ostatnio Sokołow nie jest w najwyższej formie więc rywalizacje Sokołow-Jarosz oceniam na remis.
Środek:Tutaj mamy pojedynek pary Możdżonek-Nowakowski , Josifow-Gocev. Z pewnością gdybym nie oglądał naszych wcześniejszych meczów w Lidze Światowej postawił bym na polską parę środkowych, jednak po tym co pokazywał polski blok w meczach z Argentyną czy z USA nie możemy mieć pewności, że nasi środkowi nagle złapią formę.Za to Josifow i Gocev wydają się być solidną dwójką środkowych.Jednak w meczu z Brazylią udowodnili,że posiadają też wady.Josifowa łatwo wytrącić z równowagi, a Gocev lubi pudłować z przesuniętych krótkich.Uważam jednak, że Możdżonek i Nowakowski są bardziej doświadczeni i to oni wygrają starcie na siatce.
Rozegranie:Tutaj konfrontować będą się Georgi Bratoev z Łukaszem Żygadło.Na pewno za polakiem przemawia doświadczenie i sukcesy reprezentacyjne.Zawodnicy są podobnego wzrostu,mają podobny zasięg w bloku,lecz Bratoev ma mocniejszą zagrywkę.Trzeba jednak wspomnieć, że Łukasz grał w takich klubach jak Itas Diatec Trentino czy Fakieł Nowy Urnejgoj,a w następnym sezonie będzie grał w Zenicie Kazań,dlatego uważam, że w tej rywalizacji wygrywa Rozgrywający Reprezentacji Polski.
Przyjęcie: Na przyjęciu dojdzie do rywalizacji między Michałem Winiarskim i Bartkiem Kurkiem a Todorem Skriomowem i Todorem Aleksiewem.Co do Bartka Kurka i Todora Aleksiewa,to choć Bułgar jest świetnym siatkarzem,wiemy,że Bartek jest jeszcze lepszym.Co do drugiej pary mamy większe wątpliwości Todor Skrimow gra w tym roku na prawdę świetnie.Za to Winiarski przeżywa wyraźny spadek formy.Myślę, że rozsądnym wynikiem będzie remis.
Podsumowując: Z naszego porównania wychodzi, że to Polacy wygrają z Bułgarami i miejmy nadzieję, że tak się stanie.Jak napisał w komentarzu jeden z czytelników cytuję "Z Bułgarami wygrają gładko, wystarczy ich tylko postraszyć zmienna zagrywką " i ja się z tym całkowicie zgadzam.

5 komentarzy:
Możemy się spodziewać wygranej ale po ciężkim boju. O godz. 19.00 wszyscy trzymajmy kciuki, przydadzą się bardzo.
Wygramy i witaj Argentyno !!!!!
Your team are the best !!!!!!
Niestety nie udało się. Trudno będą kolejne szanse. W końcu drużyna ma nie jest zła. Goodbye Argentyno !
Niestety nie poszło gładko ale następnym razem będzie lepiej! :)
Prześlij komentarz